Zaprzyjaźnij się z Morfeuszem

dnia

Sen jest najlepszym kosmetykiem. Po dobrze przespanej nocy budzimy się  pełne energii, z wypoczętą cerą.
Niestety nie wszystkim jest dane korzystanie z tego cudownego kosmetyku. Wielu ludziom szkoda czasu na sen. Tymczasem po kilku zarwanych nocach pojawiają się problemy z zasypianiem. To coraz częstsze zjawisko wśród społeczeństw krajów wysokorozwiniętych. Powód? Zbyt dużo bodźców w ciągu dnia. Żeby zasnąć potrzebna jest nuda. Jeżeli kładziesz się do łóżka podekscytowana filmem, przeglądaniem poczty, dziennikiem telewizyjnym itp.  nie zaśniesz.

Wieczorem dobrze jest się wyciszyć i trochę ponudzić. Leżąc w łóżku nie należy  oglądać telewizji. Można  zgasić światło i posłuchać cichej, relaksacyjnej muzyki. Warto przy okazji poświęcić trochę uwagi własnej twarzy i spróbować rozluźnić żuchwę i mięśnie wokół oczu. Zasypianie z zaciśniętą żuchwą i powiekami przyśpiesza tworzenie się zmarszczek

Przede wszystkim powinnyśmy zadbać o to, żeby chodzić do łóżka mniej więcej o stałej porze. Warto pamiętać, żeby pokój, w którym śpimy był wywietrzony i ciemny. Zbyt długie siedzenie przy świetle zaburza wytwarzanie hormonu snu, melatoniny. Melatonina  nie tylko odpowiada za jakość  snu, jest również silnym antyoksydantem czyli wymiataczem wolnych rodników.

Reklamy

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. Infraline pisze:

    Zgadzam się w stu procentach! Sen, zdrowe i racjonalne żywienie i sport 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s