Kwas kwasowi nierówny

dnia

Do niedawna królował na rynku kosmetycznym kwas hialuronowy o dużych cząsteczkach. Obecnie jest wypierany przez młodszego brata: kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej.

Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy nie przenika przez warstwę rogową naskórka. Tworzy jedynie ochronny film na powierzchni skóry zmniejszając przeznaskórkową utratę wody. Chroni skórę przed wysuszeniem i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Aby zwiększyć wchłanialność wyprodukowano kwas hialuronowy niskocząsteczkowy. Substancja składająca się z dużo mniejszych cząsteczek wnika w głąb naskórka  i go uszczelnia. W widoczny sposób poprawia nawilżenie i elastyczność skóry. Działa trochę inaczej i skuteczniej niż kwas wielkocząsteczkowy. W sumie można powiedzieć, że te dwie odmiany kwasu hialuronowego ładnie się uzupełniają i wielu producentów stosuje  oba te składniki równocześnie.
Obecnie na rynku kosmetycznym  mamy kremy i sera zawierające wyłącznie kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy, małocząsteczkowy lub obie te postacie.

Na koniec jako ciekawostkę przytoczę zdanie ciężkie jak zakalec, które pojawiło się w reklamie kremu z kwasem niskocząsteczkowym, Revitalift Filler HA. Cytuję:

„Wysokie stężenie mikrometrycznego kwasu hialuronowego o niskiej masie cząsteczkowej, aby przeniknąć skórę i działać bezpośrednio w naskórku”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s