Sekret dobrego nawilżenia skóry

dnia

Prawidłowa pielęgnacja skóry polega między innymi na zapewnieniu jej odpowiedniego  nawilżenia. w tym celu stosujemy przeróżne kremy, maseczki i inne cudowne preparaty zapominając o nawodnieniu skóry od wewnątrz.

Skóra jest magazynem dla około 20% wody zawartej w organizmie. Warstwa rogowa natomiast stanowi  rodzaj powłoki zapobiegającej jej ucieczce na zewnątrz. Dostateczna ilość wody w naskórku tworzy korzystne środowisko dla jego regeneracji. Żywe komórki naskórka rozmnażają się w prawidłowym tempie, a martwe tworzą plastyczną warstwę. Składniki warstwy rogowej odpowiedzialne za jej higroskopijność, czyli zdolność do wiązania wody, zostały nazwane naturalnym składnikiem nawilżającym, w skrócie NMF. NMF pochłania wodę i silnie pęcznieje, dzięki czemu skóra jest napięta.

Woda w naskórku pochodzi w większości z wewnętrznych zasobów organizmu, a  tylko nieznaczna jej część  z otoczenia. Istnieje pewna zależność między nawodnieniem warstwy rogowej, a wilgotnością względną powietrza, ale nie jest to główny czynnik wpływający na stopień jej nawilżenia.

Ładny i zdrowy wygląd skóry, jej giętkość, sprężystość, nawilżenie zależą więc głównie od poziomu nawodnienia naszego ciała, a w mniejszym stopniu  od czynników zewnętrznych.

w związku z tym, jeżeli pijemy za mało wody nasza skóra pozostanie sucha, mimo intensywnej pielęgnacji.
A więc smarujmy się kremami, nakładajmy maseczki nawilżające nie zapominając przy tym o piciu wody. Najlepszym napojem dla  skóry jest zwykła, przegotowana  woda, pita małymi łykami pomiędzy posiłkami. Można dodać do niej cytrynę i korzeń imbiru.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s