Czy warto robić mikrodermabrazję

dnia

Wygląd skóry w dużym stopniu uzależniony jest od kondycji naskórka. Zabiegi wykonywane w celu usunięcia warstwy rogowej wpływają korzystnie również na stan skóry właściwej. Mikrodermabrazja to zabieg polegający na kontrolowanym ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą strumienia mikrokryształów korundu. Rodzajem mikrodermabrazji jest również oxybrazja, gdzie stosowany jest strumień tlenu i sól fizjologiczna.

Efekt eksfoliacji uzyskuje się dzięki mechanicznemu ścieraniu naskórka w połączeniu z zastosowaniem podciśnienia, które zasysa martwe komórki. Dodatkową korzyścią, wynikającą z zastosowanego podciśnienia, jest delikatny masaż próżniowy okolic poddawanych zabiegowi mikrodermabrazji.

Ta nowoczesna metoda, powodując mechaniczny peeling skóry, czyli usunięcie martwych komórek z warstwy rogowej naskórka, przyczynia się do lepszego odżywiania w warstwie podstawnej naskórka, a nawet w obrębie skóry właściwej. Jest to wynik stymulacji krążenia powodującego miejscowe przekrwienie  oraz wytworzenia kontrolowanej reakcji na podrażnienie, co powoduje wzrost stężenia cytokin pozapalnych i czynników transkrypcyjnych. Kontrolowany uraz stanowi bodziec do usunięcia martwych komórek i przyśpieszenia podziałów komórkowych w obrębie warstwy podstawnej, a także stymulacji  fibroblastów do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny.

Mikrodermabrazja jest  zabiegiem przeznaczonym dla każdego rodzaju skóry. Typowe obszary, gdzie można ją wykonać to twarz, szyja, dekolt, plecy, dłonie, ramiona i uda.

Dużą zaletą tej metody jest pełna kontrola głębokości ścierania naskórka poprzez regulację czasu zabiegu i mocy strumienia mikrokryształów, uzależniana od potrzeb skóry i efektów, jakie chcemy osiągnąć. Zabieg jest bezbolesny. Nieznaczne zaczerwienienie skóry po mikrodermabrazji nie wymaga specjalnego postępowania i mija w krótkim czasie. Istotnym efektem serii zabiegów jest zwężenie porów, poprawa kolorytu skóry, wzmocnienie jej zdolności obronnych  oraz redukcja zaskórników i łojotoku.
Korzystne rezultaty można osiągnąć w przypadku powierzchownych przebarwień i  zmarszczek wokół ust. Cennym efektem omawianego zabiegu jest również zwiększone  wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach oraz poprawa nawilżenia suchej skóry.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s