Mądra pielęgnacja twarzy

dnia

Praca nad utrzymaniem ładnego wyglądu naszej cery powinna odbywać się na trzech poziomach i na każdym z nich mieć inny charakter.

Najbardziej zewnętrzna powłoka skóry, naskórek wymaga stosowania zabiegów złuszczających i nawilżających.

Do grupy zabiegów złuszczających należą peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, oksybrazja i peeling kawitacyjny.
Nawilżanie polega głównie na uzupełnianiu płaszcza lipidowego i odbywa się poprzez stosowanie kosmetyków o odpowiednio dobranym składzie w postaci kremów, emulsji, serum lub maseczek.

Skóra właściwa wymaga przede wszystkim zabiegów uzupełniających niedobory kwasu hialuronowego i pobudzających produkcję kolagenu i elastyny.Włokna kolagenowe jak wiemy, stanowią coś w rodzaju rusztowania w obrębie skóry właściwej. Ich degeneracja powoduje powstawanie zmarszczek.
Do zabiegów działających na poziomie skóry właściwej należą: mezoterapia igłowa, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zabiegi wolumetryczne, radiofrekwencja termiczna i odmładzanie skóry laserem frakcyjnym.

Na wygląd skóry mają również wpływ leżące pod nią mięśnie i o nich także należy pamiętać.

Nadmierna praca mięśni mimicznych powoduje powstawanie drobnych zmarszczek w okolicy oczu i nieco głębszych na czole, z kolei zwiotczenie mięśni dolnej części twarzy jest przyczyną tak zwanych obwisłych policzków.

Do zabiegów działających na mięśnie należy ostrzykiwanie czoła i okolic oczu toksyną botulinową, która przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek mimicznych. Z kolei masaż twarzy i gimnastyka  twarzy zapobiegają wiotczeniu mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się drugiego podbródka i pozwalają cieszyć się ładnym owalem twarzy nawet w wieku dojrzałym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s