Jak walczyć z przebarwieniami

dnia

Przebarwienia  czyli  melasma są to nieregularne, ostro odgraniczone brązowe plamy umiejscowione na twarzy oraz  bocznych powierzchniach szyi.  Występują głównie u kobiet, u mężczyzn pojawiają się bardzo rzadko

Najczęstsza lokalizacja zmian to czoło, policzki /partie pod oczami/ oraz  górna warga. W tym miejscu przebarwienie wygląda jak wąs

Melasma może pojawiać się w czasie ciąży, podczas stosowania środków antykoncepcyjnych lub samoistnie, szczególnie u kobiet korzystających często z solarium. Jest wiele teorii na temat przyczyn jej powstawania  Ostatnio przeważa pogląd, że głównym czynnikiem prowokującym  powstawanie ciemnych plam na twarzy są żeńskie hormony płciowe.

Leczenie przebarwień polega na stosowaniu latem pełnej ochrony przed słońcem w postaci kremów z filtrem SPF 50+ bez względu na pogodę.

Na noc dobrze jest smarować twarz kremem  na przebarwienia. W aptekach jest szeroki wybór preparatów dobrej jakości i o różnych konsystencjach: od lekkiego serum po krem typu rich. Można więc dobrać krem do każdego typu cery.

Jesienią dobrze jest zacząć terapię w postaci peelingów dermatologicznych, połączonych ze stosowaniem w domu kremów złuszczających.

Najbardziej znane peelingi służące do usuwania przebarwień to Cosmelan i Dermamelan.  Przy słabo nasilonych, powierzchownych  przebarwieniach dobre efekty daje również Yellow Peel.

Niedawno pojawił się preparat do leczenia przebarwień metodą mezoterapii igłowej. Zabieg jest dość bolesny ale przyśpiesza ustępowanie przebarwień opornych na leczenie peelingami i kremami. Wykonuje się go co 2- 4 tygodnie.

Reklamy

Jeden komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s