Współczesne eliksiry młodości

dnia

Człowiek był i jest istotą próżną. Już od zamierzchłych czasów, we wszystkich kręgach kulturowych ludzie zaabsorbowani byli dbałością o swój wygląd.
Walka ze starzeniem się skóry, wszelkie zabiegi odmładzające i upiększające były do niedawna domeną gabinetów kosmetycznych.

Stosunkowo niedawno odmładzaniem skóry i usuwaniem jej defektów zajęli się  lekarze. Powstało wiele medycznych procedur poprawiających wygląd skóry i usuwających oznaki starzenia.

Starzenie się skóry jest wieloczynnikowym procesem rozwijającym się w miarę upływu czasu w coraz szybszym tempie. Istota tego procesu polega na zmniejszeniu aktywności komórek skóry oraz spowolnieniu mechanizmu ich odnowy.

W ostatnich latach znacznie wzrosło zapotrzebowanie na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak laserowe odmładzanie skóry, radiofrekwencja termiczna, wypełnianie zmarszczek i odtwarzanie objętości twarzy kwasem hialuronowym, wygładzanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową, rewitalizacja skóry przy pomocy mezoterapii.

Równolegle z medycyną estetyczną rozwija się chemia kosmetyczna i w ostatnich latach mamy prawdziwy wysyp kosmetyków antiaging produkowanych w oparciu o coraz to nowsze technologie.
Stanowią one świetne uzupełnienie wyżej wymienionych zabiegów, ale niestety nie są w stanie ich zastąpić.

Mikołaj Rej pisał że „młodość jak siano więdnie”, ale na szczęście młodość w obecnych czasach ma przedłużony okres trwałości.

Reklamy

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. Anguis pisze:

    na stronie http://eliksirymlodosci.pl/ jest informacja o starzeniu się organizmu i jak temu zapobiec

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s