Dlaczego powstają cienie pod oczami i jak z nimi walczyć

dnia

Podkrążone oczy to dość częsty i trudny problem natury estetycznej,  dotyczący zarówno kobiet jak i mężczyzn. Stan ten nie jest chorobą, ani objawem choroby. Jest to defekt kosmetyczny, który  obniża samoocenę,wpływając tym samym na jakość życia.

Można wyróżnić trzy podstawowe typy cieni pod oczami, w zależności od mechanizmu ich powstawania.

  1. Cienie spowodowane  przebarwieniem skóry pod oczami

Zmiany tego typu często pojawiają się u osób skłonnych do  alergii w tej okolicy.  Przebarwienia pozapalne są wynikiem częstego pocierania i drapania okolicy oczu.

Odkładanie się melaniny w okolicach oczodołów  może mieć również tło dziedziczne i występować rodzinnie

  1. Częstą  przyczyną podkrążonych oczu jest cienka, przeźroczysta skóra dolnych powiek. Sinawy kolor jest wynikiem prześwitywania naczyń krwionośnych przez tą cienką skórę
  2. Trzecią przyczyną cieni pod oczami jest pojawiające się z wiekiem zwiotczenie skóry Do tego dochodzi pogłębianie się z wiekiem tak zwanej bruzdy łzowej na skutek ubytku tkanki tłuszczowej w tej okolicy

Metody korekcji cieni pod oczami są odrębne dla każdego typu. Bardzo istotne jest więc zidentyfikowanie przyczyny, co umożliwia dobór  odpowiedniej metody leczenia.

W przypadku cienkiej, wiotkiej skóry pod oczami dobre efekty daje mezoterapia, czyli ostrzykiwanie tej okolicy preparatami zawierającymi kwas hialuronowy. Poprawia to w sposób widoczny kondycję delikatnej skóry i w rezultacie daje efekt rozjaśnienia cieni.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s